Aplikacja Necio

Ikona aplikacji Necio

Appstore

Aplikacja edukacyjna „Necio” przeznaczona jest dla  dzieci w wieku 4 – 6 lat. Celem aplikacji jest wprowadzenie dzieci w świat internetu i przekazanie im podstawowych informacji na temat bezpieczeństwa w sieci.

Aplikacja pomaga najmłodszym użytkownikom zapoznać się z środowiskiem urządzeń mobilnych. Dzięki szerokiemu repertuarowi kolorowych ilustracji dzieci mogą dowiedzieć się, czym jest internet, jak wykorzystywać jego możliwości, jak korzystać z aplikacji mobilnych oraz co robić w sytuacji zagrożenia w sieci. 

Rymowanki użyte w czasie zabawy stanowią pretekst dla rodziców do dłuższych rozmów na temat bezpiecznego korzystania z internetu. 

Sympatyczny robocik Necio pełni rolę przewodnika. Pomaga dzieciom przechodzić kolejne etapy zabawy, wskazuje na czynności konieczne do wykonania, podpowiada i gratuluje sukcesów. 

Aplikacja Necio to:

- gra zręcznościowa,

- nagrody – materiały do wydrukowania i zabawy w domu (kolorowanki, memo, maska, labirynt, łamigłówki etc.),

- edukacyjna bajka „Mój przyjaciel  Necio”,

- teledyski ( z opcją karaoke),

- licznik czasu (narzędzie kontroli rodzicielskiej),

- wskazówki dla rodziców i nauczycieli.

Aplikacja Necio jest całkowicie bezpłatna. Produkt nie zawiera reklam.

Aplikacja „Necio” jest elementem projektu edukacyjnego Necio.pl skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt Necio.pl prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Chłopiec z urządzeniem mobilnym